0

هیچ محصولی وجود ندارد

0 ریال جمع مبلغ

کنسانتره اسب

کنسانتره اسب به عنوان یک مکمل قوی غذایی مورد استفاده قرار می گیرد البته لازم است این کار و تعیین انواع کنسانتره اسب به منظور تغذیه اسب توسط دامپزشک مربوطه انجام گیرد. حتی می توان مواد اولیه و ترکیبات انواع کنسانتره اسب را جداگانه تهیه نموده و مورد استفاده قرار داد.

کنسانتره اسب چیست؟

هنگامی که یک اسب به طور منظم کار می کند ممکن است نیاز به خوراک دیگری داشته باشد که بیشتر از رژیم غذایی علوفه دارای انرژی متمرکز باشد. بسیاری از خوراکهای تجاری از پیش مخلوط وجود دارد که می توان آنها را متناسب با انواع اسب ها تهیه کرد و از درک این مواد و کیفیت آنها در تصمیم گیری در مورد بهتر بودن خوراک برای هر اسب کمک گرفت. یکی از مواردی که باعث انرژی بیشتر می شود کنسانتره اسب است.

کنسانتره اسب غلات یا ترکیبی از دانه ها هستند که دارای انرژی بالایی هستند و فیبر خام کم دارند. اسبهای در حال رشد یا کار اغلب نیاز به انرژی یا پروتئین بیشتری دارند که از طریق یونجه تأمین می شود. در این موارد لازم است که کنسانتره اسب که از قسمت بذر برداشت شده را که دارای مواد مغذی بالایی هستند ، تهیه کنند. شما می توانید اسب خود را با کنسانتره اسب ، تغذیه کنید.

نحوه استفاده از کنسانتره اسب به چه شکل است؟

تغذیه کنسانتره اسب باید به بیش از یک چهارم از وزن کل وعده غذایی روزانه محدود شود و نباید به عنوان بخشی از یک برنامه تغذیه دقیق و متعادل تغذیه شود. کنسانتره اسب ها دارای پتانسیل تغذیه ای بیش از حد هستند. یک دامپزشک می تواند تعیین کند که کدام کنسانتره اسب برای اسب شما مناسب است و چه مقدار باید به طور روزانه تغذیه شوند تا کارایی بهتری داشته باشد.

@image

کنسانتره اسب را به مقدار کم چندین بار در روز (ترجیحا بیش از 2 کیلوگرم در هر تغذیه) برای اسب مصرف نکنید. این امر اطمینان می دهد که میزان دریافت نشاسته موجود در کنسانتره اسب در حد قابل قبول بوده و میزان عبور آن کنترل می شود. مگر در مواردی که کمبود مواد مغذی خاصی داشته باشید. در شرایط مرتع ، اسبها ممکن است 12 تا 14 ساعت در روز چرای خود را سپری کنند. در مقایسه ، اسب های ثابت ممکن است یک یونجه معمولی و جیره کنسانتره را در دو تا چهار ساعت مصرف کنند.

مصرف زیاد و سریع کنسانتره اسب ممکن است باعث اختلال در دستگاه گوارش شود. " کنسانتره اسب " خوراکهایی مانند غلات (جو دوسر ، ذرت ، جو و غیره) و خوراکهای مختلط تجاری هستند که اشکال متمرکز انرژی هستند. تخمین زده شده است که حداکثر مقدار نشاسته ای که باید در یک وعده غذایی به یک اسب بالغ تغذیه شود ، 3.5 تا 4 (اسب 1000 اسب بخار) است. هنگامی که سطح بالاتری تغذیه می شود ، نشاسته موجود در کنسانتره اسب ممکن است از روده کوچک بگذرد و وارد روده بزرگ شود که توسط میکروب های موجود در سکوم و روده بزرگ تخمیر می شود. مصرف بیش از حد کنسانتره اسب به عنوان یک عامل ایجاد کننده بروز قولنج در اسبها پیشنهاد شده است. یک وعده غذایی کنسانتره اسب بزرگ همچنین با تغییرات زیادی در حجم پلاسما و تغییر در سایر پارامترهای قلبی عروقی همراه بوده است.

پیشنهاداتی برای برنامه های تغذیه :

هنگامی که مقادیر زیادی کنسانتره اسب باید به اسب ها داده شود (به عنوان مثال اسب های سخت کوش) ، مقدار روزانه مصرف کنسانتره اسب را حداقل به سه (ترجیحا چهار یا شش) وعده غذایی تقسیم کنید.

یونجه را قبل از کنسانتره اسب به اسب بدهید. این عمل ممکن است مصرف یونجه را افزایش دهد و ممکن است آن را به آهسته تر خوردن کنسانتره اسب ترغیب کند. هنگامی که اسب ها اشتهای ضعیفی دارند ، ارائه غذای تازه مانند کنسانتره به طور مکرر ممکن است باعث افزایش مصرف خوراک اسب شود.

کنسانتره اسب مونگا؛ ترکیبی بدون گاز از نشاسته با خاصیت خنک کنندگی

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!