0

هیچ محصولی وجود ندارد

0 ریال جمع مبلغ

خوارک اسب کورسی

خوراک اسب باید بر اساس نوع اسب و کاربرد آن تهیه شود. اسب هایی که برای مسابقات آماده می شوند نیاز به انرژی بالایی دارند و به همین دلیل خوراک اسب کورسی باید به گونه ای انتخاب شود که بتواند انرژی لازم برای مسابقات و فعالیت شدید اسب را فراهم کند. با توجه به این که تامین انرژی بالای یک اسب در کورس های سنگین کار راحتی نیست و با خوراک های معمولی مقدور نمی شود، خوراک اسب کورسی برای این مواقع فراهم شده است. به همین علت فرمول خوراک این اسب ها به گونه ای است که سرشار از انرژی راحت جذب است. البته خوراک اسب کورسی علاوه بر تامین انرژی مسابقات، یک سری مزایای دیگر مانند آرامش اسب، شفاف شدن پوست بدن اسب و ایجاد عضلاتی قوی نیز دارد که بافت های اسب را برای ورزش رشد داده و نقش بسیار مؤثری در افزایش قدرت و توانایی اسب کورسی ایفا می کند.
کنسانتره فرمولا 3 و خوراک اسب کورسی

خوراک که برای اسب های کورسی در بازار این مواد می بینید از انواع مختلف و برندها متفاوتی هستند. بدون شک کیفیت برندهای مختلف نیز با هم تفاوت دارند. فرمولا 3 یا FORMULA3 یکی از بهترین کنسانتره خوراک اسب کورسی است که در بازار می توان آن را پیدا کرد. این خوراک دارای مواد مغذی و با کیفیتی است که می تواند احتیاجات یک اسب کورسی را به صورت کامل برآورده کند و به خوبی هضم می شود. با توجه به این که در تولید خوراک کنسانتره فرمولا 3 دستگاه گوارش اسب به خوبی مد نظر گرفته شده است، تمامی مواد مورد نیاز و اندازه و قدرت آن ها با دقت بررسی شده تا اسب بتواند به خوبی آن را جذب بدن خود کند.

فرمولا 3 یک خوراک اسب کورسی کامل و بدون علوفه است که در کشور استرالیا تولید شده است. این مکمل غذایی ترکیبی از آخرین پیشرفت های علمی که در تغذیه اسب و تکنیک های هنرنمایی اسب ها است. این مکمل ها با فرمولی تازه و دلپذیر مدیریت اتاق غذا را به خوبی انجام می دهند و یک غذای کامل را در اختیار اسب می گذارند.

کنسانتره فرمولا 3 را می توان همراه یا بدون مواد غذایی دیگر مانند علوفه و دانه ها مورد استفاده قرار داد. از این رو می توان گفت این خوراک اسب کورسی خود یک ماده ی کامل و مناسب است و به تنهایی هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

خوراک اسب فرمولا 3 از موادی مانند جو و جوانه جو، فلفل قرمز، ذرت، میوه کلزا، روغن کلزا، ویتامین و مواد معدنی مختلف، نمک، آنزیم های طبیعی و ... تولید شده است.
ویژگی های منحصر به فرد خوراک اسب کورسی فرمولا 3
این خوراک اسب کورسی از بزرگ ترین مرکز فروش خوراک اسب فرموله شده با جو دو سر در استرالیا که کیفیت بالایی را در کنسانتره ها و مواد غذایی خود دارند.

برای اسب هایی که مستعد مسابقه و اسب دوانی هستند مساعد است و می توان برای مواقع مختلف با تغییر دوز مصرف از فرمولا 3 برای خوراک اسب کورسی بهره برد.

طعم کنسانتره فرمولا 3 خوب است و دارای الکترولیت بالا می باشد. از این رو اسب ها نیز به خوردن آن علاقه نشان می دهند. همچنین هضم آن برای اسب راحت است و به خوبی در دستگاه گوارش در زمانی کم جذب می شود.

این خوراک اسب کورسی حاوی Bonafide®, Mitavite® است که یک مکمل منحصر به فرد برای ویتامین K است و از این طریق باعث افزایش تراکم استخوان اسب می شود و سلامتی اسب را پشتیبانی می کند.

موارد استفاده از فرمولا 3 به عنوان خوراک اسب کورسی

خوراک اسب کورسی برای موارد متعدد دیگر علاوه بر این اسب ها نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد. این مکمل ها مواد مغذی زیادی دارند که می توان به کمک آن ها عضله سازی و استحکام استخوان ها را در اسب تقویت کرد و از این طریق کارایی آن ها را بالا برد و به سلامت هر چه بیشتر اسب کمک کرد. خوراک فرمولا 3 را برای موارد زیر می توان مورد استفاده قرار داد.

- اسب هایی که نیاز به بستن و تیمار دارند و خوراک جو دو سر و مقدار روغن بالا برای آن ها مورد نیاز است. به دلیل داشتن این مواد غذایی در خوراک اسب کورسی فرمولا 3، این کنسانتره را برای این اسب ها می توان مورد استفاده قرار داد.

- اسب شما به یک تقویت کننده ی اساسی دارد که بتواند پایه ی مواد غنی و مغذی داشته باشد تا به اضافه کردن آن به خوراک اسب بتوان آن را برای مسابقات آماده کرد.

- هنگامی که می خواهید سلامت اسب خود را از نظر تراکم استخوان ها و افزایش سلامت عمومی بالا ببرید از فرمولا 3 و مکمل ویتامین K قوی می توانید بهره ببرید.

نکاتی در مورد استفاده از خوراک اسب کورسی

برای این که بتوانید از این خوراک به صورت استاندارد استفاده کنید و بیشترین بهره وری را داشته باشید بهتر است یک سری نکات را مد نظر قرار دهید. همچنین خوراک اسب و تمرین هایی که دارند باید دارای برنامه ریزی دقیقی باشد.

- نحوه ی غذا دهی به اسب را به گونه ای برنامه ریزی کنید که در زمان مسابقه معده ی اسب پر نباشد. بهترین زمان برای غذا دادن به اسب 3 ساعت قبل از مسابقه است. همچنین تا 2 ساعت پس از مسابقه به اسب کنسانتره ندهید.

- بعد از تمرین و مسابقه به اسب علوفه خشک بدهید.

- خوراک اسب کورسی باید دقیق و با برنامه صورت گیرد. سعی کنید تغذیه اسب به تأخیر نیفتد. اگر این اتفاق افتاد حتماً به غذای اسب مقداری ذرت یا جو فرموله شده و کنسانتره اضافه کنید.

- برای اسب مسابقه قبل از شروع تمرین ها، ویتامین ای، سلنیوم و بیوتین را بوسیله ی مکمل های غذایی تأمین کنید تا آنتی اکسیدان و تقویت کننده و ترمیم کننده های بافتی به اندازه ی کافی به بدن اسب برسند.

- برای شروع مسابقات در مسافت های طولانی حداقل 10 روز قبل از زمان مسابقه باید برای خوراک اسب کورسی و تغذیه ی این حیوانات برنامه ریزی داشته باشید.

- هر کدام از انواع خوراک اسب کورسی باید طبق برنامه و بر اساس ترکیباتی که دارند برای تغذیه اسب به کار روند. از این رو میزان مصرف آن باید با توجه به نیاز اسب تنظیم شود و بدین صورت از دادن خوراک زیاد به اسب که سبب بالا رفتن غیر استاندارد وزن اسب می شود خودداری کنید.

1/3

فرمولا 3 - FORMULA 3

دسته بندی: خوراک، کنستانتره

غیر دوپینگ

انتخاب شکل بسته بندی

جهت افزودن محصول به سبد خرید ,ابتدا شکل بسته بندی را انتخاب نمایید

  • جو بوداده رول شده, پروتین گیاهی, فابا لوبیا, روغن گیاهی (امگا 3 و امگا 9), دانه آفتاب گردان, حبوبات, لایزین متونین, مخمر کروم, مولاس, آنزیم های طبیعی, نمک, ویتامین (مقدار زیاد ویتامین ای) پروتین های معدنی, و کوینکوانون.

  • استرالیا

سایر مشخصات

نوع حیوان

اسب

مواد تشکیل دهنده

جو بوداده رول شده, پروتین گیاهی, فابا لوبیا, روغن گیاهی (امگا 3 و امگا 9), دانه آفتاب گردان, حبوبات, لایزین متونین, مخمر کروم, مولاس, آنزیم های طبیعی, نمک, ویتامین (مقدار زیاد ویتامین ای) پروتین های معدنی, و کوینکوانون.

مورد مصرف

• اسب های مستعد به قره قوش. ضد خستگی و مناسب برای اسب های استقامتی و کره های کورسی
• خوراکی که برای همه اسب های داخل اصطبل مناسب باشد.
• غذا دادن ساده و راحت
• خوراکی که تمام ارزش غذایی بالا داشته باشد همراه با سبزیجات در یک بسته بندی.
• برای اسبهای از 2 سال به بالا

تجزیه ( بر حسب تغذیه)

انرژی      15 کیلوگرم
پروتین      15 %
چربی      10 %
فیبر       8 %

ارزش غذایی در یک کیلو

کلسیم 7 گرم
فسفر 5 گرم
منگنز 100 میلی گرم
پتاسیم 12گرم
سدیم 7 گرم
کلراید 15 گرم
منیزیم 3 گرم
آهن 110 میلی گرم
مس 58 میلی گرم
ید 0.99 میلی گرم
روی 129 میلی گرم
سلنیوم 0.3 میلی گرم
مولیبدن 1 میلی گرم
ویتامین آ 8100 یو
ویتامین د 1000 یو
ویتامین ای 420 یو
ویتامین سی 750 میلی گرم
کوینکوانون 1750 یوگ
نیاسین 33 میلی گرم
تیامین 13 میلی گرم
ویتامین ب2 6 میلی گرم
اسید پانتونیک 17 میلی گرم
ویتامین ب6 5 میلی گرم
ویتامین ب12 0.3 یوگ
بیوتین 550 یوگ
کولین 1.2 گرم
فولات 5 میلی گرم

کشور سازنده

استرالیا

توضیحات

ویژگی های منحصر بفرد میتا ویت در خوراک فرمولا 3:
• بیشترین فروش در استرالیا
• موسلی بدون جو ,غذای کامل در صورت دلخواه فقط فیبر اضافه شود
• حاوی بنافیت, ویتامین ک برای استحکام استخوان

راهنمای مصرف روزانه


سبزیجات ( یونجه, سبوس, علف و... ) باید در هر وعده 1.5 – 1 درصد از وزن بدن اسب باشد. جدول بالا راهنما می باشد. خوراک و سبزیجات با هم روزانه 2-3 درصد از وزن باشد که بستگی به سن؛ کار و شرایط آب و هوایی دارد. از سایت WWW.MITAVIT.COM.AU مقدار غذای روزانه را می توان بر حسب فعالیت اسب محاسبه نمود. در مناطق گرمسیری مونگا به میزان بیشتری داده می شود.
ثبت نظر