0

هیچ محصولی وجود ندارد

0 ریال جمع مبلغ

داروی مفصل اسب

داروی مفصل اسب ضمن تقویت استخوان و مفاصل اسب اثرات ضد التهابی نیز دارد و به نوعی مسکن قوی به شمار می رود. در واقع کار داروی مفصل اسب پیشگیری و تقویت مفاصل اسب برای جلوگیری از شکسته شدن یا آسیب رسیدن به نقاط حساس مفاصل اسب در هنگام پریدن از موانع و افتادن در گودالها یا سایر موانع می باشد. داروی مفصل اسب باعث جلوگیری از آزاد شدن مواد شیمیایی آسیب رسان به مفاصل در هنگام ضربه دیدن مفاصل اسب می شود. از همین رو تحریکات مفاصل موجب دردهای شدیدی در این نواحی می شود که در این شرایط استفاده از داروی مفصل اسب ضرورت پیدا می کند.
نگاهی به تقویت کننده و داروی مفصل اسب

بیماری مفصل اسب باعث اختلالات و مشکلاتی در حرکت اسب می‌شود که در ایستادن و حرکت کردن اسب خود را نشان می‌دهد. این بیماری باعث می‌شود حیوان آنطور که باید نتواند حرکت کند و کارایی خود را از دست بدهد. داروی مفصل اسب برای کمک به این مشکلات است.

در حقیقت مشکلات مفصل نه تنها در ایستادن و حرکت اسب تأثیر منفی دارد بلکه باعث به وجود آمدن بیماری‌های عصبی و عضلانی متعددی می‌شود. برای درمان آن باید علت ایجاد بیماری مشخص شود تا درمان آن نیز تعیین گردد.

البته تنها مشکلات مفصل نیست، گاهی وقت‌ها لازم است مفاصل و استخوان‌های اسب را تقویت کنیم تا عملکرد بهتری داشته باشند. این کار خصوصأ در اسب‌های مسابقه‌ای بیشتر انجام می‌شود.

برای قدم برداشتن و حرکت آسان اسب و اطمینان از عملکرد مناسب آن در مسابقات و سواری، بهتر است از داروی مفصل اسب استفاده شود . یکی از این داروها موبیلیتی نام دارد. این شربت نیاز مفاصل اسب را تامین می‌کند. از این دارو برای تقویت مفاصل و بهبود آنها استفاده می‌شود.
موارد استفاده از داروی مفصل اسب
نحوه استفاده از این داروی مفصل اسب هم متفاوت است. بستگی به عوامل متعددی دارد. لذا مشخص است که بسته به هدف مصرف، اندازه و مقدار آن هم متفاوت است. پیشنهاد می‌شود از شربت موبیلیتی در یک دوره درمان سی روزه استفاده شود.

جالب است بدانید که در اسب‌های قهرمان و مسابقه‌ای به علت فشار زیادی که به مفاصل وارد می‌شود، از این داروی مفصل اسب جهت تقویت استفاده می‌کنند. چرا که این دارو ویژگی ضد دوپینگ هم دارد.

هر مفصلی که بیش از دو یا سه روز درد داشته باشد باید از طریق عکسبرداری اشعه ایکس دلیل آن تشخیص داده شود. بر اساس نتایج می‌توان داروی مفصل اسب مناسبی تجویز کرد. برای مثال اگر مشکل پیچ خوردگی رباط‌های اطراف مفصل باشد، داروی‌های ضد التهاب و کمپرس سرد مناسب است. ولی اگر مشکل ناشی از استخوان مفصل باشد این درمان بی فایده است.

لذا ابتدا باید دلیل بیماری مفصل مشخص شود. تا داور تجویز شود. مثلا داروی‌های ضد التهاب مشکلات آرتریت را درمان نمی‌کنند. بلکه فقط درد را کمی آرام می کنند یا از بین می‌برند.

ممکن است مشکل مفصل ناشی از ورم مفصل ساق پای اسب باشد. برای حل این مشکل نیازی به داروی مفصل اسب نیست و در بیشتر مواقع با بانداژ مشکل حل می‌شود. ولی استفاده از شربت موبیلیتی باعث می‌شود ترمیم بهتر و سریعتر انجام شود.
مشکل مفصل زانو
یکی از مفصل‌های پیچیده در اسب مفصل زانو می‌باشد. شرایط فیزیکی خود اسب هم کار مفصل زانو را پیچیده‌تر می‌کند. زیرا برای نشستن پای عقب خود را خم می‌کند. عارضه مفصل زانو ممکن است از روی ظاهر اسب مشخص نباشد یا با دست زدن و بررسی کردن اسب متوجه مشکل نشویم. تنها وقتی حالت غیر عادی دیدیم ممکن است متوجه موضوع می‌شویم. برای حل این مشکل بهتر است به صورت خودسرانه از داروی مفصل اسب استفاده نکنیم و دامپزشک را خبر کنیم.

نحوه مصرف داروی مفصل اسب

همانطور که اشاره شد استفاده از تقویت کننده و شربت موبیلیتی بستگی به شرایط خاصی دارد. اما به طور کلی پیشنهادات زیر برای استفاده از این شربت به شما ارائه می‌شود. فراموش نکنید که یک دوره درمانی حداقل سی روزه برای استفاده از این داروی مفصل اسب کافی می‌باشد.

* برای اسب با وزن 200 کیلو گرم اگر جهت مصرف دارویی استفاده شود میزان ده میلی لیتر در روز و اگر جهت پیشگیری و تقویتی استفاده شود میزان پنج میلی لیتر در روز کافی می‌باشد.

* برای اسب با وزن 400 کیلو گرم اگر جهت مصرف دارویی استفاده شود میزان بیست میلی لیتر در روز و اگر جهت پیشگیری و تقویتی استفاده شود میزان ده میلی لیتر در روز کافی می‌باشد.

* برای اسب با وزن 600 کیلو گرم اگر جهت مصرف دارویی استفاده شود میزان سی میلی لیتر در روز و اگر جهت پیشگیری و تقویتی استفاده شود میزان پانزده میلی لیتر در روز کافی می‌باشد.

مصرف داروی مفصل اسب موبیلیتی در اسب‌های مسابقه‌ای هم تأثیر بسیار مناسبی بر تقویت مفاصل و عملکرد اسب‌ها خواهد داشت. چرا که این دارو غنی و سرشار از پروتئین و ترکیبات مناسب مفاصل می‌باشد که از بهترین و مرغوب ترین مواد و تکنولوژی ساخته شده است.

می‌توان مزایای استفاده از داروی مفصل اسب موبیلیتی را به صورت زیر خلاصه کرد :

* بهبود و تقویت وضعیت استخوان‌ها، مفاصل، تاندون‎ها و رباط‎ها

* بهبود سلامت اسب

* تأمین پروتئین و ترکیبات مناسب مفاصل اسب با قدرت هضم و جذب بالا

* بهبود و تقویت وضعیت گوارش و متابولیسم بهتر مواد مغزی

* تقویت سیستم ایمنی

S25-9x.jpg
S25-10x.jpg

1/3

برونکوپولمین

دسته بندی: دستگاه تنفس

غیر دوپینگ

انتخاب شکل بسته بندی

جهت افزودن محصول به سبد خرید ,ابتدا شکل بسته بندی را انتخاب نمایید

  • به همراه غذا یا اینکه با استفاده از سرنگ دهانی مصرف شود.

  • پروتئین خام 0.1% ، چربی خام 6% ، فیبر خام 0.1% ، خاکستر 0.2% ، سدیم 0.1% ، رطوبت 69.1%

  • چغندر قند، روزن زیره سیاه 2%

  • 6-پالمیتیل - اسید اسکوربیک 1600mg - روغن اکالیپتوس 50000mg - روغن آویش 10000mg - روغن رازیانه 10000 (در هر کیلوگرم)

سایر مشخصات

نوع مکمل حیوانات

تقویتی

نوع حیوان

اسب

شکل ظرف

بطری

ویژگی

غیر دوپینگ

کشور سازنده

آلمان

توضیحات

مکمل خوراکی مایع مخصوص اسبها برای تقویت دستگاه تنفسی
- رفع کننده مشکلات تنفسی
- دارای اثرات موکولیتیک، ضد التهابی و ضد باکتریایی
- تقویت کننده دستگاه ایمنی
برونکوپولمین ویژگی های مواد موکولیتیک را با اقلام تقویت کننده دستگاه ایمنی ترکیب نموده است. روغن اکالیپتوس بطور طبیعی حاوی 58% ساینئول میباشد که دارای اثرات موکولیتیکی ، ضد التهابی و ضد باکتریایی است. روغن زیره سیاه موجب اتساع برونش ها، تخفیف درد و تقویت دستگاه ایمنی با اثرات پایدار می گردد.
در موارد عفونت و استرس، اسب اغلب قادر به ساخت ویتامین c به مقدار کافی نمیباشد.
برونکوپولمین حاوی ویتامین c بصورت اسکوربیل پالمیتات میباشد که قابل دسترس ترین شکل این ویتامین برای اسب ها میباشد. در کنار دستگاه تنفسی ، دستگاه عضلانی اسکلتی ، اندامی است که اغلب دچار مشکل میشود.
برونکوپولمین بصورت فعالانه ای مقاومت طبیعی را تقویت و بهبود دستگاه تنفسی اسب را سبب میشود.

ثبت نظر